برآوردقیمت پروژه باmsp

به این ترتیب برنامه MSP ، آیتم های فهرست بها را به عنوان منبع از نوع مواد می شناسد . پس از وارد کردن تمام آیتم های فهرست بهای مورد نظر فایل مذکور را با فرمت mpt  ذخیره می کنیم  .

گام دوم : زمانبندی پروژه
در این مرحله با باز کردن فایل mpt و معرفی فعالیت ها و زمانها و روابط و سایر مشخصات پروژه base line زمانبندی را ایجاد می کنیم .
در این مرحله به فعالیت های برنامه زمانبندی مطابق شکل زیر احجام و مقادیر آیتم های فهرست بها را در قسمت Resource  از Task Information اختصاص می دهیم .در منو کرکره ای Resource Name  نام آیتم مورد نظر را پیدا کرده و در قسمت units مقدار آن را درج میکنیم .پس از تکمیل زمانبندی و اختصاص احجام آیتم های فهرست بها به عنوان منابع  برنامه Baseline را ذخیره می کنیم .
گام سوم برآورد بودجه :
الف ) از منوی view ، گزینه Reports را انتخاب می کنیم .
ب ) در پنجره باز شده tab  مربوط به cast را می زنیم سپس budject را انتخاب می کنیم .
گزارش MSP بودجه تک تک فعالیت ها را به تفکیک نشان می دهد. ودر پایان جمع کل بودجه را حساب می کند . ولی باید ضرایب پرو‍ژه مانند ضریب ارتفاع ، طبقات ، منطقه و.. در آن به طور دستی ضرب شود . و پیش پرداختها کسر شود.و در آخر صفحه جمع ستونها دیده می شود .گام چهارم رسم جریان نقدی پرو‍ژه :
الف ) از منوی view ، گزینه Reports را انتخاب می کنیم .
ب ) در پنجره باز شده tab  مربوط به cast را می زنیم سپس Cash flow را انتخاب می کنیم .
باید ضرایب پرو‍ژه مانند ضریب ارتفاع ، طبقات ، منطقه و.. در آن به طور دستی ضرب شود و پیش پرداختها کسر شود.
گام پنجم برآورد صورت وضعیت :
در این گام پس از به روز رسانی پروژه و اعمال تاریخ های واقعی و در صد پیشرفت فعالیت های در دست اجرا ، بهتر است از گزارش Earned value از منوی Report  استفاده شود .

نتیجه گیری :
روش فوق باعث اجاد رابطه بین عامل زمان و هزینه در پروژه ها می شود . هزینه ها به روش Activity base  محاسبه میشود و امکان استفاده از آنالیز ها و برآورد های روش Earned value به وجود می آید و هزینه –    های تک تک فعالیت ها به تفکیک بیان میشود. این روش دارای  معایب زیر نیز می باشد :
۱ ) برنامه MSP قادر به درج نرخ منفی برای آیتم های کسر بها نیست . لذا کسر بها باید از آیتم مربوطه کسر شود .
۲ ) این روش برای کسانی کاربرد دارد که علاوه بر تجربه اجرایی و متره و برآورد به نرم افزار MSP تسلط داشته باشند .
۳  ) پیدا کردن آیتم های فهرست بها در هنگام تخصیص بسیار وقت گیر می باشد .
برای گزارش گیری های مالی می بایست از  نسخه های دارای تقویم شمسی استفاده کرد .


ایده جدید :
فایل های MSP قابل ذخیره با فرمت های Project Database ( *mpd)   و Access Database ( *. mdb )    Microsoft هستند که توسط برنامه Access باز می شوند و میتوان گزارشهای کاملتری تهیه کرد .

می توان با انتخاب Reports ستونهای مورد نظر را از فیلد ها استخراج کرد .

منبع: iranPM

/ 8 نظر / 64 بازدید
انجمن وبلاگ نویسان گرگاندوست

با سلام لینک وبلاگ شما در بخش پیوندهای وبلاگ انجمن وبلاگ نویسان گرگاندوست قرار گرفت ، خواهشمند است در صورت تمایل شما نیز نسبت به درج لینک اقدام فرمایید.[گل]

شايا

سلام ، وبلاگ خيلي پرباري دارين اگه وقت كردين يه سر هم به ما بزنين ونظرتون رو هم درباره تبادل لينك بهم بگين و راستي با اجازتون چندتا از آپاتونو رو وبلاگم قرار دادم.

نخستین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان

درود . شادمان میشویم از آنکه با شرکت در نخستین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان، در مسیر معرفی گرگان در فضای مجازی و ترویج فرهنگ گرگاندوستی همراه ما باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه موضوعات جشنواره ، قوانین ، نحوه ثبت نام و .... به سایت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان به نشانی www.cs.gorgan.ir مراجعه کنید.

انجمن وبلاگ نویسان گرگاندوست

زکوی یار می آید نیسم باد نوروزی ازین باد ار مددخواهی چراغ دل برافروزی ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن عید باستانی نوروز، به اطلاع می رساند، علیرغم تلاش های صورت گرفته برای تعویض خودکار لوگو به مناسبت ایام نوروز، متاسفانه به دلیل نقص فنی سرویس دهنده پرشین گیگ، فضایی که فایل های وبلاگ انجمن وبلاگ نویسان را تحت پوشش قرار می دهد فعلا غیرقابل دسترسی شده، بنابراین ناچار به بارگذاری فایل لوگو در فضایی جدید شدیم، لذا خواهشمندیم کد زیر را جایگزین کد لوگوی فعلی در وبلاگ خود نمایید.. کد لوگو ==>> <script language='JavaScript' type='text/javascript' src='http://gorganblog.persiangig.com/logo/logo4.js'></script>

روابط عمومی باشگاه کوهنوردی دماوندگرگان

بوی باران ، بوی سبزه ، بوی خاک شاخه‌های شسته ، باران خورده ، پاک آسمان آبی و ابر سپید برگهای سبز بید عطر نرگس ، رقص باد نغمه شوق پرستوهای شاد خلوت گرم کبوترهای مست نرم نرمک میرسد اینک بهار خوش بحال روزگار خوش بحال چشمه‌ها و دشتها خوش بحال دانه‌ها و سبزه‌ها خوش بحال غنچه‌های نیمه‌باز خوش بحال دختر میخک که میخندد به ناز خوش بحال جام لبریز از شراب خوش بحال آفتاب ای دل من گرچه در این روزگار جامه رنگین نمی‌پوشی بکام باده رنگین نمی‌بینی به جام نقل وسبزه در میان سفره نیست جامت از آن می که می‌باید تهی است؛ ای دریغ از تو اگر چون گل نرقصی با نسیم ای دریغ از من اگر مستم نسازد آفتاب ای دریغ از ما اگر کامی نگیریم از بهار گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش می‌شود هفتاد رنگ ... سالی سرشار از سلامتی . شادی و موفقیت برای همه گرگاندوستان عزیز و خانواده محترمشان آرزومنیدم روابط عمومی باشگاه کوهنوردی دماوندگرگان .